2 důvody proč na webu používat nejnovější verzi PHP

Pokud používáte jakýkoliv redakční systém jako Worpdress nebo Joomla je dobré kromě samotného systému a pluginů udržovat aktuální i verzi PHP.

 

  1.  Web bude rychlejší. Nejnovější verze PHP je efektivnější – aktualizace na poslední podporovanou verzi (aktuálně 7.4) může způsobit obrovské zvýšení výkonu; je 3 – 4x rychlejší než starší verze.
  2.  Web bude lépe zabezpečený. PHP je stejně jako WordPress spravováno komunitou. Díky vysoké popularitě bývá PHP častým cílem útočníků – poslední verze má vždy ty nejnovější bezpečnostní prvky. Starší verze PHP tyto prvky nemají, proto je důležité tuto prevenci nezanedbávat.

 

A další výhody, které z aktualizace plynou:

  • Rychlejší web bude zvýhodněn vyhledávači. Umístíte se, proto lépe ve výsledcích vyhledávání.
  • Rychlejší weby lépe osloví návštěvníky (návštěvníci nechtějí dlouho čekat, než se web načte), čímž zefektivníte celý web.
  • Zabezpečenější web je lépe chráněn proti hackerským útokům. Napadené weby jsou ve vyhledávačích vysoce penalizovány, a náprava je časově i finančně náročná.

 

Stejně jako před jakoukoliv aktualizací je důležité provést zálohu webu. Ne každé template či pluginu se s nejnovější verzí „kamarádí“, a často tak vypadne např. formulář, nebo script menu, přestane správně fungovat. Pokud jsou pluginy autorem udržovány dojde k výpadku maximálně na pár dnů. Občas se ale stává, že autor template či pluginjiž ukončil správu a aktualizace pak již nevydává. Pak musíte přejít na jinou template/plugin, nebo vrátit původní verzi.