5 tipů jak dělat marketing takřka bez peněz

5 rychlých a snadných tipů jak dělat marketing pro Vaši firmu takřka zadarmo. Asi největší brzdou úspěšného provozu firmy je nedostatečný kapitál.

Využijte těchto 5 tipů, které nestojí skoro (nebo vůbec) nic.

1. Mluvte o svém podnikání

Lidé nejsou věštci a netuší co děláte, čím se zabýváte a s čím by jste jim mohli pomoci. Pochlubte se. Např. jsem tesař – dělám zakázkovou výrobu nábytku, renovuji starý nábytek. Nebo jsem klempíř a dělám to už 15 let. Pak vás nikdo nepřekvapí a vždycky budete připraveni mluvit o tom, co děláte, až bude ta správná příležitost – potkáte zákazníka nebo investora.

2. Využijte internet

Vytvořte si na svých stránkách blog kde budete psát zajímavé články, které se týkají vašeho podnikání. Tipy, triky, rady. Natáčejte videa, foťte, komentujte. Ale pozor! Důležitější naž kvantita je kvalita. Jedním špatným příspěvkem, nebo komentářem, můžete ztratit více, než získate deseti dobrými.

3. Najděte místa, firmy, nebo organizace, které by mohlo zajímat to co děláte

Vytvořte pro ně nějakou propagační akci. Zkrátka, dejte světu vědět co děláte, čím se zabýváte a s čím byste mohli někomu pomoci a poradit.

4. Pomáhejte a raďte svému okolí

Poraďte své rodině, přátelům a známým. Pokud budou s vámi spokojeni tak vás rádi doporučí. Každý z nás má spoustu dalších známých a přátel. Je to nejjednodušší a bezplatná reklama.

5. Co nejlépe poznejte svého zákazníka

Každý z nás je jiný. Každý má jiné pohnutky k tomu či onomu produktu nebo službě. Čím více získáte těchto důvodů, tím více se mu můžete zavděčit a o to raději vás pak bude doporučovat svým známým.