Proč je lepší mít e-mail na vlastní doméně?

Při jednání s klienty, kteří již svůj web mají, nebo web teprve zvažují se často setkávám s otázkou zda je lepší použít vlastní mailovou adresu např. na Seznamu, Google atd., nebo použít mailovou adresu s doménovým jménem. Pojďme si ukázat rozdíl.

Nebuďte amatéři, vystupujte profesionálně

frantiseknovak @ seznam.cz

U free e-mailových adres je nutné počítat s jedním velkým rizikem. Takovou adresu si totiž může zaregistrovat každý. Zákazníci tedy nemají žádnou jistotu, že adresa patří opravdu panu Novákovi.

novak @ a-zpodnikani.cz

Naproti tomu posílání zpráv z vlastní domény působí mnohem profesionálněji a věrohodněji. Zároveň vás příjemci v tom obrovském množství doručených e-mailů lépe identifikují a nehrozí, že váš e-mail skončí v koši jako SPAM.

Vaše adresa, Vaše značka

Když už adresáta přesvědčíte o tom, že vaše zpráva poslaná z bezplatné e-mailové služby není SPAM, tak v něm vaše adresa jistě nevzbudí důvěru, že jste opravdu profesionálové. Jako špičky ve svém oboru byste tak totiž měli i vystupovat. Neboť vaše e-mailová adresa je vaše vizitka, vaše značka, váš brand.

Nic není stálé

U bezplatných e-mailových adres se můžete setkat s tím, že se poskytovatel, v rámci spojení s jiným partnerem, jednoduše přejmenuje a tím se z části změní i vaše adresa. Opravdu to chcete riskovat?

V případě e-mailové adresy na vlastní doméně nejste vázáni na aktuálního poskytovatele služeb. Až vám tedy jeho nabídka přestane vyhovovat, prostě jen přejdete jinam a vaše e-mailová adresa zůstane nedotčená.

Velkou výhodou e-mailu na vlastní doméně je rovněž možnost vytvářet neomezené množství různých adres. Nemusíte se tedy již potýkat s problémem, jakou jinou e-mailovou adresu zvolit, která bude odpovídat vašemu podnikání a nebude obsazená, tak, jako je tomu u bezplatných služeb.

Jak takovou e-mailovou adresu získat?

Pokud již provozujete webové stránky na vlastní doméně, stačí kontaktovat toho, kdo Vám k doméně poskytuje hosting, aby Vám zřídil na doméně i e-mailovou adresu. A pokud vlastní doménu zatím nemáte, rádi Vám s tím pomůžeme.

A JAK JSTE NA TOM VY? UŽ MÁTE VLASTNÍ DOMÉNU A E-MAIL?